چگونه کودکان را به خوردن سبزیجات بیشتر ترغیب کنیم

برای ترغیب کردن بچه ها به خوردن سبزیجات بیشتر نیازی به مبارزه نیست. می توانید روش های خلاقانه زیادی را برای این کار انجام دهید.

Description: Girl in front of plate of veggies

کودکان را به آشپزخانه بیاورید

آنها را به فروشگاه های مواد غذایی ببرید و از آنها بخواهید یکی از سبزیجات را انتخاب کنند. بگذارید آنها آن را بشویند ، پوست آن را ببرند و برش بزنند و به شما در انتخاب روش پخت و طعم دادن کمک کنند. بچه ها بیشتر از آنچه که در ساختن آنها کمک کرده اند می خورند.

Description: Girl preparing food for meal

سبزیجات را با غذاهایدوست داشتنی آنهاپیشنهاد دهید
اگر کودک شما پیتزای ساده را دوست دارد ، ببینید آیا او سعی می کند یک لایه سبزیجات روی آن اضافه کند. بعضی از بچه ها دوست ندارند غذاها را با هم مخلوط کنند. برای شب پیتزا ، شب تاکو یا شب سالاد سبزیجات درست کنید و خانواده را سوپرایز کنید. بچه ها ممکن است با همه انتخاب ها و سرگرمی عملی وسوسه شوند.


Description: Two girls adding veggies to pizza

سبزیجات را سرگرم کننده کنید

برای یک کودک خردسال ، ایجاد چهره هایی با سبزیجات بریده شده ممکن است کمک کند تا آنها از بشقاب به دهان او برسند. تهیه غذای کوچک می تواند برای کودکان جذاب تر کند.

Description: Vegetable critter menagerie


برای خوردن سبزیجات اصرار و تهدید نکنید

وقتی که فرزندتان سبزیجات را نمی خورد ناامید نشوید. اجبار کودک به خوردن چیزی می تواند باعث شود بعداً حتی در بزرگسالی از آن اجتناب کند. اگر او بشقاب خود را دور کرد ، به یک روش دیگری واکنش نشان ندهید. اما به هیچ وجه از دادن سبزیجات  در وعده های بعد صرف نظر نکنید.

Description: Girl crying at table over bowl of veggies

یکی از سبزیجات جدید به علاوه یک نوع آشنا را ارائه دهید

کودک خود را با سرو یک بشقاب کامل از غذاهایی که تشخیص نمی دهد یا دوست ندارد ، تحمیل نکنید. از او بخواهید هر بار یک سبزیجات جدید امتحان کند. اولین وعده را کوچک کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که غذاهای آشنای دیگری را که قبلاً دوست داشته است ، سرو می کنید ، امیدوارم حداقل یک نوع سبزیجات را شامل شود. به این ترتیب می توانید او 

را تشویق کنید که غذای جدید را امتحان کند

Description: Woman holding plate of veggies close up

تسلیم نشو

اگر چندین بار به کودکتان کلم بروکلی یا اسفناج پیشنهاد داده اید و او مقاومت کرده است ، منصرف نشوید. سلیقه بچه ها با رشد تکامل پیدا می کند. ممکن است مجبور شوند یک غذای جدید را دوازده بار قبل از اینکه دوست داشته باشند امتحان کنند.

Description: Mom feeding carrot to daughter

ازهمسالان و دوستان کودک کمک بگیرید

آیا فرزند شما دوستی دارد که با شما همکاری کند؟ او را برای شام دعوت کنید و برخی از سبزیجات جدید را سرو کنید. فشار همسالان ممکن است به طرز خوبی عمل کند و اگر دوست کودک خوب همکاری کند ، احتمال دارد کودک شما یک ظرف جدید را امتحان کند.

Description: Three kids making veggie treats on table


سبزیجات را تفت دهید

بعضی اوقات بچه ها سبزیجات را خیلی دوست ندارند یا خیلی معطر هستند. سعی کنید آنها را تفت دهید تا طعم و مزه ای که بچه ها دوست دارند بدست بیاید. آنها از داخل نرم و از خارج ترد خواهند بود - مانند سیب زمینی سرخ کرده. همچنین باعث شیرینی طبیعی سبزیجات می شود و عطر آنها به اندازه خام بودن زیاد نباشد. سعی کنید روی آنها روغن زیتون بریزید و مقداری پنیر پارمزان بپاشید و دراجاق گاز قرار دهید.

Description: Roasted veggies

سبزیجات را با مخلفات سرو کنید

یک شیره سالم مانند هوموس ممکن است سبزیجات خام را برای بچه ها جذابتر کند. (از خامه ترش یا نوشیدنی های حاوی مایونز استفاده نکنید.) مجموعه ای از هویج کودک ، نخود فرنگی و سایر سبزیجات را با یک کاسه مرغوب خوشمزه ارائه دهید. علاوه بر هوموس ، یک دستورالعمل سالم برای تهیه سس پیدا کنید که به جای مایو از ماست ساده و کم چرب استفاده کند. بچه ها عمل غوطه وری را دوست دارند و غذا خوردن با انگشتان را دوست دارند.

Description: Veggies and veggie dip

همه جا سبزیجات داشته باشید

اگر سبزیجات در دسترس شما باشد ، کودک گرسنه شما می تواند آنها را بخورد. هویج ، کلم بروکلی و فلفل دلمه ای را برش بزنید و مطمئن شوید که هنگام شام روی میز هستند. اگر او خواستار یک میان وعده قبل از شام است ، تنها انتخاب او را انتخاب کنید. همیشه سبزیجات تمیز و برش خورده را در یخچال قرار دهید و وقتی کودک شما به دنبال غذا است ، به راحتی قابل دیدن است.

Description: Kids watching tv with veggie snacks nearby