کپسول HMP پی ان سی

از {{model.count}} رای
تعداد
نوع
فروشنده: دارونت - Darunet
آماده ارسال ناموجود
119,600 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
  • نوع محصول: کپسول
  • حجم محصول: 120 عدد

افزایش توده خالص بدنی

افزایش قدرت عضلانی

کاهش بافت چربی در افراد غیر ورزشکار

پیشگیری از تحلیل عضلانی پس از مسابقات و تمرینات شدید

پیشگیری و کاهش کوفتگی عضلانی

میزان مصرف HMB  سه (3) گرم در روز می باشد، روزی 3 بار هر بار 2 کپسول همراه با وعده غذایی مصرف کنید

افزایش چشمگیر و قابل اندازه گیری در قدرت و اندازه عضله ممکن است طی ۴-۲هفته پس از شروع مصرف مشاهده شود.

مصرف این مکمل برای زنان باردار، شیرده و افراد زیر 18 سال ممنوع می باشد

HMB  یا بتاهیدروکسی بتا متیل بوتیرات فراورده جنبی سوخت و ساز اسیدآمینه شاخه  دار لوسین می باشد. براساس مطالعات انجام شده میزان نیاز به اچ ام بی در  افراد با شرایط ویژه همچون ورزشکاران و بدنسازان افزایش پیدا می کند و دیگر  تولیدات بدن جوابگوی نیاز این افراد نیست. تخمین زده می شود بطور متوسط  نیاز بدن ورزشکاران به HMB  3 گرم در روز می باشد، جهت رفع این نیاز باید حداقل 60 گرم لوسین که معادل  600 گرم از مواد پروتئین است دریافت کرد تا نیاز این افراد رفع شود. که در  واقع همچین چیزی امکان ناپذیر است.

همان  طور که می دانید، پروتئولیز فرایند طبیعی تجزیه عضلانی است که بطور ویژه  پس از فعالیت های شدید روی می دهد. زمانی که ساخت پروتئین و شکست  پروتئین(عضلات) با هم برابر باشند، خبری از افزایش عضله نیست. این موضوع  ارتباط مستقیمی با حفظ و ارتقاء قدرت شما دارد. جهت بررسی میزان سنتز  پروتئین(ساخت عضله) در بدن از شاخص های مختلفی استفاده می شود. ارزیابی این  شاخص ها نشان داده است که مکمل یاری با HMB یا بتاهیدروکسی بتامتیل بوتیرات می تواند تجزیه پروتئین و شاخص های آسیب عضلانی را سرکوب کند. 

به عبارتی HMB  دارای پتانسیل آنتی کاتابولیک می باشد و به حفظ توده عضلانی کمک می کند.  جالب است بدانید که آنتی کاتابولیک بودن به معنای کمک به افزایش توده  عضلانی نیست . اما نتایج حاصل از یک متاآنالیز نشان داد که مکمل HMB  به  طور معنا داری توده خالص بدن را افزایش می دهد. همچنین برخی مطالعات نشان  می دهند مکمل یاری با اچ ام بی پس از مکمل های کربوهیدراتی(با هدف ترشح  انسولین) بهترین مکمل ورزشی آنتی کاتابولیک است.

موارد مصرف اچ ام بی در بدن:

1)کمک به افزایش توده عضلانی

2)جلوگیری از تحلیل عضلات به ویژه پس از تمرینات شدید و مسابقات

3)افزایش استحکام غشاء سلولی

4)افزایش هورمون های آنابولیک(تستوسترون، هورمون رشد و فاکتور شبه انسولین)

5)کاهش بافت چربی در افراد غیر ورزشکار 

6) پیشگیری و کاهش کوفتگی عضلانی

7)بهبود عملکرد هوازی

این مکمل غذایی بیشتر به چه ورزشکارانی پیشنهاد می شود؟

1)برخی از مطالعات نشان داده اند که اثر بخشی این مکمل برای بدنسازان تازه کار بیشتر از افراد حرفه ای است. به همین دلیل این مکمل از جمله مکمل هایی می باشد که به افراد مبتدی و آماتور پیشنهاد می شود.

2)مصرف این مکمل به ورزشکاران رشته های قدرتی که تمرینات سخت و شدیدی را متقبل می شوند نیز توصیه می گردد. به ویژه پس از مسابقات

3)از  آنجایی که مصرف این مکمل سبب بهبود عملکرد هوازی می شود، این مکمل بصورت  گسترده در دوچرخه سواران، دوندگان و عزیزانی که ورزش سه گانه را دنبال  میکنند، مصرف می شود.

4)  و در حالت کلی مکمل سازی با بتاهیدروکسی متیل بوتیرات به ورزشکارانی که  خوهان کاهش وزن و در عین حال حفظ عضلات بدن هستند توصیه می شود.

سایر فواید اچ ام بی:

مطالعات نشان می دهند که این مکمل قادر است سطوح LDL ، کلسترول تام و فشار خون سیستولیک را کاهش دهد. همچنین نتایج حاصل از این داده ها بیان می کند که مکمل HMB  قادر  به پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی و همچنین سکته مغزی می باشد. همان  طور که می دانید این دو بیماری با فشار خون و کلسترول بالا ارتباط مستقیمی  دارند.

عوارض جانبی و تداخلات دارویی مکمل اچ ام بی:

گرچه  این مکمل جدید است و جهت تصمیم گیری نیازمند مطالعات بیشتری هستیم اما  شواهد فعلی نشان می دهند که مصرف مکمل بتاهیدروکسی بتامتیل بوتیرات در بازه  زمانی کوتاه مدت(8 هفته) هیچ عارضه ای را ایجاد نمی کند و آسیبی به قلب،  کبد و کلیه نمی زند. سایر مطالعات نشان می دهند مصرف اچ ام بی در دوز تعیین  شده تا یکسال مشکلی ایجاد نمی کند.

لازم بذکر است که در مطالعات تداخلات دارویی خاصی مطرح نشده است.

پیشنهاد می شود به دلیل نبود مطالعه مصرف مکمل اچ ام بی در زنان بارار و شیرده این افراد مکمل ذکر شده را مصرف ننمایند. 

نحوه مصرف مکمل HMB:

در  حالت کلی برای فردی با جثه ی متوسط روزانه 3 گرم اچ ام بی توصیه می شود.  دوز مصرفی دقیق این مکمل 38 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن می  باشد. در روزهای تمرین پیشنهاد می شود که این مکمل را به سه دوز مساوی  تقسیم کرده و یک دوز را سریعا پس از تمرین مصرف کنید و دو دوز دیگر را  همراه با وعده های غذایی مصرف کنید و در سایر روزها هر سه سهم را همراه با  وعده های غذایی خود مصرف کنید.

وزن ورزشکاردوز پیشنهادی
63.5 کیلوگرم2.5 گرم
77 کیلوگرم3 گرم
90 کیلوگرم3.5 گرم
104 کیلوگرم4 گرم
118 کیلوگرم4.5 گرم
131.5 کیلوگرم5 گرم

 

شاید از خود بپرسید که آیا می شود این مکمل را با معده خالی مصرف کرد؟ بله می شود و مانعی ندارد.

نوع محصول
کپسول
حجم محصول
120 عدد

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...