اثر کلاژن بر سلامت مو

 

کلاژن فراوان ترین پروتئین در بدن شماست و  در ساخت تاندون ها، رباط ها و پوست کمک می کند.بدن شما کلاژن تولید می کند، اما می توانید آن را از مکمل ها و غذاها مانند آب قلم نیز دریافت کنید.تحقیقات انجام شده اثر کلاژن بر مو را تایید کرده اند.

 

در پایین به تعدادی از فواید آن اشاره می کنیم:

 

  1. تامین آمینو اسیدهای لازم برای ساختن مو

مو در درجه اول از پروتئین کراتین تشکیل شده است.

کلاژن سرشار از اسیدهای آمینه است که بدن شما برای ساخت کراتین، پروتئینی که موها را می سازد، به آن نیاز دارد.

بدن شما کلاژن و سایر پروتئین هایی را که مصرفی می کنید، به اسیدهای آمینه  مورد نیاز خود تجزیه می کند.

بدن قادر است 11 اسید آمینه غیر ضروری را بسازد و 9 اسید آمینه ضروری را باید از رژیم غذایی خود به دست آورد. کلاژن اساساً از 3 اسید آمینه غیر ضروری تشکیل شده است:

پرولین، گلیسین و هیدروکسی پرولین.

پرولین نیز جزء اصلی کراتین است. بنابراین، مصرف کلاژن غنی از پرولین بلوک های ساختمانی مورد نیاز بدن برای ایجاد مو را فراهم  میکند.

 

  1. جلوگیری از آسیب فولیکول های مو

 رادیکال های آزاد ترکیباتی هستند که در نتیجه استرس، آلاینده های هوا، سیگار کشیدن، انتخاب نامناسب رژیم غذایی، الکل و سایر تاثیرات محیطی در بدن شما ایجاد می شوند.

تحقیقات نشان می دهد که رادیکال های آزاد ممکن است به فولیکول های مو نیز آسیب برسانند. از آنجایی که دفاع بدن شما در برابر رادیکال های آزاد با افزایش سن کاهش می یابد، افراد مسن به ویژه در معرض آسیب مو هستند.

کلاژن می تواند به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کند و با آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد مبارزه کند.

 

  1. پیشگیری از نازک شدن مو در پیری

درم به لایه میانی پوست گفته می شود که حاوی ریشه مو است و 70 درصد آن از کلاژن تشکیل شده است.

به طور خاص، کلاژن به خاصیت ارتجاعی و استحکام درم شما کمک می کند. با افزایش سن، بدن شما در تولید کلاژن و بازسازی سلول های درم کارایی کمتری پیدا می کند. این ممکن است یکی از دلایل نازک شدن موها به مرور زمان باشد.

بنابراین، تامین کلاژن بدن به حفظ درم سالم و جلوگیری از نازک شدن مو کمک می کند.

مطالعات نشان می دهد که مصرف روزانه مکمل های کلاژن به طور قابل توجهی خاصیت ارتجاعی پوست را در مقایسه با دارونما بهبود می بخشد و باعث بهبود میزان این پروتئین در پوست و کاهش علائم پیری پوست می شود.

از آنجایی که مو از پوست شما رشد می کند، پتانسیل کلاژن برای مقابله با اثرات پیری پوست ممکن است به رشد بهتر مو و کاهش نازک شدن آن کمک کند.

 

  1. کند کردن روند خاکستری شدن موها

به دلیل خواص آنتی اکسیدانی، کلاژن قادر به مبارزه با آسیب سلولی و کند شدن خاکستری شدن آن باشد.

سفیدی مو مرتبط با افزایش سن تا حد زیادی تحت تاثیر ژنتیک است، اما آسیب رادیکال های آزاد را هم نمی توان نادیده انگاشت.

با افزایش سن، سلول هایی که رنگدانه ملانین تولید می کنند که به موهای شما رنگ می دهد، به طور طبیعی شروع به مردن می کنند. با این حال، رادیکال های آزاد ناشی از رژیم غذایی نامناسب، استرس و آلاینده های محیطی می توانند به سلول های تولید کننده ملانین نیز آسیب برسانند.

آسیب رادیکال های آزاد به سلول هایی که رنگ مو را تولید می کنند ممکن است تا حدودی سفید شدن مو را تسریع کند. از آنجایی که کلاژن می تواند به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کند، ممکن است بتواند با این آسیب مبارزه کند و خاکستری شدن را کند.

 

  1. دسترسی آسان به منابع کلاژن

می توانید کلاژن را از طریق غذاها یا مکمل ها به رژیم غذایی خود اضافه کنید. کلاژن در پوست، استخوان و ماهیچه های مرغ، گاو، ماهی یافت می شود.

مایعی  که از  پختن استخوان دامها تهیه می شود حاوی کلاژن و ژلاتین است که نوعی کلاژن پخته شده است. این آب استخوان را می توان به عنوان نوشیدنی میل کرد یا به عنوان پایه سوپ استفاده کرد.

علاوه بر این، خوردن غذاهای سرشار از ویتامین C ممکن است تولید کلاژن طبیعی بدن شما را افزایش دهد. پرتقال، فلفل دلمه ای، کلم بروکسل و توت فرنگی منابع عالی این ویتامین هستند

در نهایت، کلاژن را می توان به عنوان قرص یا پودر مکمل مصرف کرد. بیشتر مکمل‌های کلاژن هیدرولیز می‌شوند، به این معنی که در قبلا تجزیه شده‌اند و راحت‌تر جذب می‌شوند.

پودر کلاژن بدون طعم و بو است و می توان آن را به اسموتی ها، قهوه و سایر مایعات گرم یا سرد اضافه کرد. انواع طعم دار نیز موجود است.

طبق تحقیقات فعلی، مکمل های کلاژن برای اکثر افراد بی خطر به نظر می رسد. با این حال، برخی گزارش‌ها نشان می‌دهند که مکمل‌ها ممکن است باعث ایجاد ناراحتی معده یا سوزش سر دل شوند.

 

برگرفته از مجله هلث لاین

 

https://www.healthline.com/nutrition/collagen-for-hair#TOC_TITLE_HDR_7