10% تخفیف برای خرید اولی‌ها با کد تخفیف daru10

10% تخفیف برای خرید اولی‌ها با کد تخفیف daru10

تخفیف خرید مکمل

پرتخفیف‌ها

قیمت اصلی 81,400 تومان بود.قیمت فعلی 33,000 تومان است.

قیمت اصلی 87,000 تومان بود.قیمت فعلی 35,000 تومان است.

قیمت اصلی 592,000 تومان بود.قیمت فعلی 380,000 تومان است.1 بسته

قیمت اصلی 88,000 تومان بود.قیمت فعلی 45,000 تومان است.

قیمت اصلی 561,000 تومان بود.قیمت فعلی 490,000 تومان است.

قیمت اصلی 154,000 تومان بود.قیمت فعلی 89,000 تومان است.

nist

اسید هیالورونیک

اسید هیالورونیک

فهرست این دارومگ

مزیت شگفت انگیز اسید هیالورونیک

اسید هیالورونیک (HA) یک گلیکوزامینوگلیکان طبیعی است که در سراسر بافت همبند بدن یافت می شود. گلیکوزامینوگلیکان ها به سادگی کربوهیدرات های طولانی بدون شاخه یا قندهایی هستند که پلی ساکارید نامیده می شوند.

اسید هیالورونیک HA جزء اصلی چیزی است که ساختار پوست شما را تشکیل می دهد و مسئول ظاهری حجیم و هیدراته است.

بدن به طور طبیعی اسید هیالورونیک تولید می کند که به روان سازی بافت های ما کمک می کند. در سلامت پوست، بهبود زخم، استحکام استخوان و بسیاری دیگر از سیستم ها یا عملکردهای بدن نقش دارد.

اسید هیالورونیک، همچنین به عنوان هیالورونان شناخته می شود، یک ماده شفاف غلیظ  است که به طور طبیعی توسط بدن شما تولید می شود.

بیشترین مقدار آن در پوست، بافت همبند و چشم شما یافت می شود.

عملکرد اصلی آن حفظ آب است تا بافت های شما روان و مرطوب بماند.

اسید هیالورونیک کاربردهای مختلفی دارد. بسیاری از مردم آن را به عنوان مکمل مصرف می کنند، اما در سرم های موضعی، قطره های چشمی و تزریق نیز استفاده می شود.

مکمل‌های اسید هیالورونیک می‌توانند با خیال راحت توسط اکثر افراد مصرف شوند و فواید سلامتی زیادی را به همراه داشته باشند.

به طور کلی، اسید هیالورونیک یک مکمل مفید برای شرایط مختلف، به ویژه موارد مربوط به سلامت پوست و مفاصل است.

اسید هیالورونیک

 

در این مقاله 7 مزیت علمی مصرف اسید هیالورونیک آورده شده است.

1.پوستی سالم تر و انعطاف پذیرتر

مکمل‌های اسید هیالورونیک می‌توانند به پوست شما کمک کنند که انعطاف ‌پذیرتر و نرم تر به نظر برسد.

اسید هیالورونیک ترکیبی است که به طور طبیعی در پوست یافت می شود، با اتصال به آب  رطوبت  پوست حفظ  می کند .

با این حال، روند طبیعی پیری و قرار گرفتن در معرض مواردی مانند اشعه ماوراء بنفش خورشید، دود تنباکو و آلودگی می ‌تواند میزان آن را در پوست کاهش دهد .

مصرف مکمل‌ های اسید هیالورونیک ممکن است با  اختصاص دادن مقادیر اضافی  دریافت شده بدن به پوست از این کاهش جلوگیری کند .

طبق یک مطالعه در سال 2014، دوزهای 120 تا 240 میلی گرم در روز برای حداقل 1 ماه ثابت شد که به طور قابل توجهی رطوبت پوست را افزایش پیدا کرده و خشکی پوست را در بزرگسالان کاهش می دهد .

 

هیدراته بودن پوست، ظهور چین و چروک ها را کاهش می دهد، این واقعیت توضیح می دهد که چرا مطالعات متعدد نشان می دهد که مصرف مکمل هیالورونیک اسید می تواند پوست را صاف تر نشان دهد .

هنگامی که سرم های هیالورونیک اسید روی سطح پوست اعمال می شود، می تواند چین و چروک، قرمزی و درماتیت را کاهش دهد .

برخی از متخصصان پوست حتی برای حفظ ظاهری سفت و جوان، فیلرهای اسید هیالورونیک را تزریق می‌ کنند که  می تواند پوست را سفت تر نشان دهد.

اسید هیالورونیک

2. اسید هیالورونیک نقش کلیدی در بهبود زخم دارد.

اسید هیالورونیک به طور طبیعی در پوست وجود دارد، اما زمانی که آسیبی  در پوست وجود داشته باشد که نیاز به ترمیم داشته باشد، غلظت آن افزایش می یابد.

اسید هیالورونیک با تنظیم سطح التهاب و ارسال سیگنال به بدن برای ساختن رگ های خونی بیشتر در ناحیه آسیب دیده، به بهبود سریعتر زخم ها کمک می کند .

در برخی از مطالعات قدیمی‌تر، نشان داده شده است که استفاده از آن بر روی زخم‌های پوستی باعث کاهش اندازه زخم‌ها و کاهش درد سریع‌ تر از دارونما یا عدم درمان می‌شود .

اسید هیالورونیک همچنین دارای خواص ضد باکتریایی است، بنابراین ممکن است به کاهش خطر عفونت در صورت استفاده مستقیم بر روی زخم های باز کمک کند .

علاوه بر این، در کاهش بیماری لثه، تسریع بهبودی پس از جراحی دندان، و از بین بردن زخم ها در صورت استفاده موضعی در دهان موثر است .

در حالی که تحقیقات روی سرم ها و ژل های اسید هیالورونیک امیدوارکننده است، هیچ تحقیقی برای تعیین اینکه آیا مکمل های اسید هیالورونیک می توانند فواید مشابهی را ارائه دهند یا خیر، انجام نشده است.

 

با این حال، از آنجایی که مکمل‌های خوراکی سطح اسید هیالورونیک موجود در پوست را افزایش می ‌دهند، منطقی است که ممکن است فوایدی داشته باشند.

 

3. با روان نگه داشتن حرکت استخوان ها درد مفاصل را تسکین می دهد

اسید هیالورونیک همچنین در مفاصل یافت می شود، جایی که فضای بین استخوان های شما را روان نگه می دارد .

هنگامی که مفاصل روان  تر می شوند، استخوان ها کمتر به یکدیگر ساییده می شوند و در نتیجه  باعث کاهش درد ناراحت کننده  مفاصل می شوند.

مکمل های اسید هیالورونیک برای افراد مبتلا به استئوآرتریت( آرتروز)، نوعی بیماری دژنراتیو مفصلی که در اثر ساییدگی مفاصل در طول زمان ایجاد می شود، بسیار مفید است.

نشان داده شده است که مصرف 80 تا 200 میلی گرم روزانه به مدت حداقل 2 ماه به طور قابل توجهی درد زانو را در افراد مبتلا به استئوآرتریت کاهش می دهد، به ویژه در افراد بین 40 تا 70 سال .

اسید هیالورونیک همچنین می تواند به طور مستقیم به مفاصل برای تسکین درد تزریق شود. با این حال، تجزیه و تحلیل بیش از 21000 بزرگسال تنها کاهش اندکی در درد و خطر بیشتر عوارض جانبی را نشان داد .

برخی تحقیقات نشان می‌دهند که ترکیب مکمل‌های اسید هیالورونیک خوراکی با تزریق می ‌تواند به افزایش مزایای تسکین درد و افزایش زمان بین تزریق‌ها کمک کند .

4. تسکین علائم رفلاکس اسید

تحقیقات جدید نشان می دهد مکمل های اسید هیالورونیک ممکن است به کاهش علائم رفلاکس اسید کمک کند.

هنگامی که رفلاکس اسید اتفاق می افتد، محتویات معده به سمت گلو برگشته و باعث درد و آسیب به پوشش مری می شود .اسید هیالورونیک ممکن است به تسکین پوشش آسیب دیده مری و تسریع روند بهبودی کمک کند.

یک مطالعه در لوله آزمایش در سال 2012 نشان داد که استفاده از مخلوطی از اسید هیالورونیک و کندرویتین سولفات بر روی بافت آسیب دیده گلو به بهبودی بسیار سریعتر از زمانی که هیچ درمانی استفاده نشده بود کمک کرد .

مطالعات انسانی نیز فوایدی را نشان داده است.

یک مطالعه نشان داد که مصرف مکمل اسید هیالورونیک و کندرویتین سولفات همراه با داروهای کاهش دهنده اسید، علائم رفلاکس را 60 درصد بیشتر از مصرف داروهای کاهش دهنده اسید به تنهایی کاهش می دهد .

مطالعه قدیمی دیگری نشان داد که همان نوع مکمل در کاهش علائم رفلاکس اسید پنج برابر موثرتر از دارونما بود .

تحقیقات در این زمینه هنوز نسبتاً جدید است و مطالعات بیشتری برای تکرار این نتایج مورد نیاز است. با این وجود، این نتایج امیدوارکننده است.

 

5. رفع خشکی چشم و ناراحتی

تقریباً 11٪ از افراد مسن علائم خشکی چشم را به دلیل کاهش تولید اشک یا تبخیر سریع اشک تجربه می کنند .

از آنجایی که اسید هیالورونیک در حفظ رطوبت عالی است، اغلب برای درمان خشکی چشم استفاده می شود.

قطره های چشمی حاوی 0.2-0.4٪ اسید هیالورونیک نشان داده شده است که علائم خشکی چشم را کاهش می دهد و سلامت چشم را بهبود می بخشد .

لنزهای تماسی حاوی اسید هیالورونیک آهسته رهش نیز به عنوان یک درمان احتمالی برای خشکی چشم در حال توسعه هستند .

 

علاوه بر این، قطره های چشمی اسید هیالورونیک اغلب در طول جراحی چشم برای کاهش التهاب و سرعت بخشیدن به بهبود زخم استفاده می شود .

در حالی که نشان داده شده است که استفاده مستقیم از آنها روی چشم علائم خشکی چشم را کاهش می دهد و سلامت کلی چشم را بهبود می بخشد، مشخص نیست که آیا مکمل های خوراکی اثرات مشابهی دارند یا خیر.

یک مطالعه کوچک روی 24 نفر نشان داد که ترکیب اسید هیالورونیک موضعی و خوراکی در بهبود علائم خشکی چشم موثرتر از اسید هیالورونیک موضعی به تنهایی است .

با این حال، برای درک اثرات مکمل های خوراکی اسید هیالورونیک بر سلامت چشم، به مطالعات بزرگتر و با کیفیت بالا نیاز است.

اسید-هیالورونیک

  6. حفظ استحکام استخوان

تحقیقات جدید حیوانی برای بررسی اثرات مکمل های اسید هیالورونیک بر سلامت استخوان آغاز شده است.

دو مطالعه قدیمی نشان داده‌اند که مکمل‌ های اسید هیالورونیک می‌ توانند به کاهش سرعت تحلیل استخوان در موش‌های مبتلا به استئوپنی کمک کنند، استئوپنی مرحله ابتدایی از دست دادن استخوان قبل از پوکی استخوان است .

برخی از مطالعات قدیمی ‌تر در لوله آزمایش نشان داده‌اند که دوزهای بالای اسید هیالورونیک می‌تواند فعالیت استئوبلاست‌ها، سلول‌هایی که مسئول ساختن بافت استخوانی جدید هستند را افزایش دهد .

 

در حالی که تحقیقات اخیر در انسان با کیفیت بالاتر مورد نیاز است، مطالعات اولیه روی حیوانات و لوله آزمایش امیدوارکننده است.

 

7. می تواند از درد مثانه جلوگیری کند

تقریباً 3 تا 6 درصد از زنان از وضعیتی به نام سیستیت بینابینی یا سندرم مثانه دردناک رنج می برند .

این اختلال باعث درد و حساسیت به لمس شکم، همراه با میل شدید و مکرر برای ادرار می شود .

در حالی که علل سیستیت بینابینی ناشناخته است، اسید هیالورونیک به تسکین درد و تکرر ادرار مرتبط با این عارضه زمانی که مستقیماً از طریق کاتتر وارد مثانه می شود، کمک می کند .

مشخص نیست که چرا هیالورونیک اسید به تسکین این علائم کمک می کند، اما محققان فرض می کنند که به ترمیم آسیب به بافت مثانه کمک می کند  و حساسیت آن را به درد کمتر می کند .

مطالعات هنوز مشخص نکرده اند که آیا مکمل های خوراکی اسید هیالورونیک می توانند مقدار آن را در مثانه به اندازه کافی افزایش دهند تا اثرات مشابهی داشته باشند.

عوارض جانبی احتمالی اسید هیالورونیک و اقدامات احتیاطی

استفاده ازهیالورونیک اسید  به طور کلی بسیار بی خطر است و عوارض جانبی کمی گزارش شده است.

از آنجایی که بدن به طور طبیعی آن را تولید می کند، واکنش های آلرژیک بسیار نادر است.

یک مطالعه در سال 2012 روی 60 فرد مبتلا به استئوآرتریت که 200 میلی گرم روزانه به مدت 1 سال مصرف کردند، هیچ عارضه جانبی منفی گزارش نکرد .

با این حال، اثرات آن در دوران بارداری یا شیردهی به طور کامل مورد مطالعه قرار نگرفته است، بنابراین این گروه ها باید احتیاط کنند و از مصرف مکمل خودداری کنند.

همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد سلول‌های سرطانی به اسید هیالورونیک حساس هستند و مصرف مکمل‌ها می‌تواند باعث رشد سریع ‌تر آنها شود .

به همین دلیل، به طور کلی توصیه می شود که افراد مبتلا به سرطان یا سابقه سرطان از مصرف مکمل با آن اجتناب کنند .

تزریق هیالورونیک اسید  به پوست یا مفاصل خطر عوارض جانبی بیشتری دارد. با این حال، واکنش‌های منفی بیشتر با روش تزریق مرتبط است، نه خود اسید هیالورونیک .

 

هیالورونیک اسید  به طور کلی هنگامی که به عنوان مکمل استفاده می شود بسیار ایمن است، اما افرادی که باردار هستند یا سرطان دارند یا سابقه سرطان دارند ممکن است بخواهند از مصرف آن خودداری کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.