مجله دارونت

فواید گلابی برای سلامتی

فواید گلابی

از Bosc تا Anjou، یک گلابی برای پالت تقریبا همه وجود دارد. گلابی علاوه بر طعم خوشمزه، بسیار مغذی نیز هست. محتوای فیبر موجود در آنها به سلامت دستگاه گوارش کمک می کندتنظیم قند خون و آنتی اکسیدان های موجود در پوست آنها می تواند با مزمن مقابله کندالتهاب با انواع بیماری های مزمن مرتبط است.

به خواندن بیشتر در مورد فواید گلابی برای سلامتی، نکاتی برای افزودن آن به رژیم غذایی خود و خطرات زیاد بودن گلابی ادامه دهید.

ارتقاء سلامت دستگاه گوارش

گلابی یک استمنبع عالی فیبر محلول و نامحلول . هر گلابی متوسط ​​حاوی حدود 20 درصد از ارزش روزانه (DV) فیبر است. هر دو شکل فیبر برای سلامت دستگاه گوارش مهم هستند. فیبر محلول به نرم شدن مدفوع کمک می کند تا راحت تر دفع شود، در حالی که فیبر نامحلول برای پیشگیری و درمان یبوست به مدفوع حجیم می کند.

مصرف فیبر کافی نیز احتمالاً به شکوفایی میکروبیوم روده کمک می کند که نه تنها بر سلامت گوارشی بلکه بر سلامت سیستم ایمنی و روان تأثیر می گذارد.

ممکن است خطر دیابت را کاهش دهد

 

hand holding blood glucose meter measuring blood sugar background is stethoscope chart file1

یک متاآنالیز بزرگ که شامل بیش از 200000 شرکت‌کننده بود نشان داد که مصرف سیب و گلابی با کاهش 18 درصدی خطر ابتلا به این بیماری مرتبط است.دیابت نوع 2. مصرف تنها یک وعده سیب یا گلابی در هفته با 3 درصد کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 مرتبط بود.2 این تحقیق یک همبستگی را نشان می دهد، نه علت، اما این ارتباط جالب است و ممکن است ارتباط بین مصرف این میوه ها و دیابت را نشان دهد. خطر.

یکی از دلایل احتمالی این امر این است که گلابی منبع خوبی از فلاونوئیدها است آنتی اکسیدان. یک متاآنالیز دیگر نشان داد که مصرف بالاتر فلاونوئیدها با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 مرتبط است.

علاوه بر این،فیبر موجود در گلابی می تواند به کاهش افزایش قند خون کمک کند، اگرچه گلابی نیز حاوی کربوهیدرات ها البته، اگر دیابت دارید، برای جلوگیری از افزایش قند خون، جفت کردن آنها با یک منبع پروتئین توصیه می شود، اما فیبر نیز می تواند کمک کننده باشد.

 دیابت نوع 2: آنچه باید بدانید

حاوی فیتونوترینت برای جلوگیری از التهاب

پوست گلابی به طور خاص منبع خوبی از ترکیبات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی از جمله اسیدهای فنولیک، فلاونوئیدها و تری ترپن ها است. التهاب برای التیام زخم ها و مبارزه با بیماری ضروری است، اما التهاب مزمن می تواند مشکل ساز باشد زیرا با انواع مختلفی از بیماری ها مرتبط است. بیماری های مزمن.

این مواد مغذی گیاهی به خنثی کردن رادیکال های آزاد برای جلوگیری از استرس اکسیداتیو ناشی از التهاب مرتبط با سرطان، بیماری های قلبی عروقی، دیابت، کمک می کند.آلزایمر،پارکینسون و برخی بیماریهای چشمی.56

نه تنها این، بلکه مصرف بالای فیبر با نرخ کمتر التهاب همراه است، بنابراین محتوای فیبر گلابی ممکن است اثرات ضد التهابی آن را افزایش دهد.

ممکن است سلامت قلبی متابولیک را بهبود بخشد

 

hand holding blood glucose meter measuring blood sugar background is stethoscope chart file1 1

یک مطالعه در سال 2019 که اثرات خوردن روزانه گلابی را بر روی نشانگرهای سلامت قلب و عروق ارزیابی کرد، بهبودهایی را در افرادی که روزانه دو گلابی مصرف می‌کردند در مقایسه با گروه کنترلی که نوشیدنی با ارزش کالری یکسان مصرف می‌کردند، نشان داد. شرکت کنندگان افراد میانسال و مسن تر بودندسندرم متابولیک، ترکیبی از عوامل خطر برای دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی عروقی.7

پس از 12 هفته، شرکت‌کنندگانی که روزانه دو عدد گلابی مصرف می‌کردند، بهبودهایی در آنها مشاهده شدفشار خون سیستولیک، فشار نبض (تفاوت بین اعداد فشار خون بالا و پایین) و کاهش دور کمر.فشار خون بالامی تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را افزایش دهد. هنگامی که با سایر عوامل خطر مانند سطح قند خون ناشتا بالا همراه باشد، خطر ابتلا به بیماری های دیگر مانند دیابت می تواند حتی بیشتر افزایش یابد. بزرگسالان مسن تر

علاوه بر این، فیبر، به ویژه فیبر محلول، به جلوگیری از دریافت مقداری کلسترول و چربی در رژیم غذایی کمک می کند.کلسترول بالاخطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد، بنابراین فیبر موجود در گلابی می تواند به سلامت قلب و عروق نیز کمک کند.

حقایق تغذیه ای گلابی

 

top view fresh mellow pears white space

گلابی منبع خوبی از کربوهیدرات ها، فیبر و برخی ویتامین ها و مواد معدنی است. تغذیه در یک گلابی متوسط ​​(178 گرم)، طبق وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA)، 10 است.

 • کالری:101
 • چربی:0.25 گرم (گرم)
 • سدیم:1.78 میلی گرم (میلی گرم)
 • کربوهیدرات ها:27.1 گرم
 • فیبر:5.52 گرم (20٪ DV)
 • قندهای اضافه شده:0 گرم
 • پروتئین:0.64 گرم
 • فلز مس:0.15 میلی گرم (16٪ DV)

گلابی منبع عالی فیبر است که برای جنبه‌های مختلف سلامتی از جمله هضم، تنظیم قند خون، سیری و کاهش کلسترول مهم است.

فراوان ترین ریز مغذی موجود در گلابی مس است، یک ماده معدنی ضروری که به عنوان کوفاکتور برای آنزیم های مختلف که در تولید انرژی، متابولیسم آهن و غیره نقش دارند، عمل می کند.

علاوه بر مس و فیبر، گلابی حاوی مقادیر مناسبی از ویتامین C، پتاسیم و ویتامین K نیز می باشد.ویتامین C مهم است برای سلامت ایمنی و جذب آهن غیر هم،پتاسیم برای عملکرد سلولی مهم است و ویتامین K برای لخته شدن خون مهم است.

خطرات خوردن گلابی

به طور کلی، گلابی برای اکثر مردم بی خطر است. البته اگرشما آلرژی دارید پس باید از مصرف آنها خودداری کنید. یکی از خطرات اصلی مصرف زیاد گلابی، ناراحتی گوارشی ناشی از آن استمحتوای فیبر بالا. به خصوص اگر شمامصرف فیبر خود را خیلی سریع افزایش دهید ، ممکن است علائم گوارشی مانند گاز، نفخ یا اسهال را تجربه کنید. بنابراین، از آنجایی که هر گلابی متوسط ​​حاوی 20 درصد DV برای فیبر است، مراقب باشید در مصرف آن زیاده روی کنید.

 

vertical shot fresh ripe pears

نکاتی برای مصرف گلابی

چند نوع مختلف گلابی وجود دارد که معمولاً در فروشگاه‌های مواد غذایی یا بازارهای محصولات تولیدی از جمله Bosc، Bartlett، Anjou و Asian موجود است. هر یک الگوی رنگ، بافت و طعم متفاوتی دارد. رنگ های مختلف می تواند نشان دهنده مواد مغذی مختلف باشد، بنابراین مخلوط کردن آن می تواند مفید باشد. در اینجا چند نکته برای مصرف گلابی آورده شده است:

 • بگذارید گلابی روی پیشخوان برسد.
 • گلابی ها را پس از رسیدن در یخچال بگذارید تا عمر آنها افزایش یابد.
 • اگر گلابی در شرف خراب شدن است، برای جلوگیری از هدر رفتن مواد غذایی، فریز کنید.
 • از گلابی تازه به تنهایی لذت ببرید.
 • سالاد پنیر گلابی و گورگونزولا درست کنید.
 • سیب را با گلابی در تارت، پای و شیرینی جایگزین کنید.
 • از گلابی برای تهیه مربای تازه استفاده کنید.
 • برای دسر گلابی را با دارچین میل کنید.
 • گلابی را به ساندویچ اضافه کنید.

یک بررسی سریع

گلابی میوه ای غنی از مواد مغذی است که سرشار از فیبر است. ترکیب مواد مغذی آنها می تواند سلامت گوارش و متابولیک قلبی را ارتقاء دهد، التهاب را کاهش دهد و خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد. بعلاوه، محتوای فیبر آنها به تقویت سیری کمک می کند.

آن‌ها انواع مختلفی دارند که بافت‌ها، رنگ‌ها و طعم‌های مختلف آن‌ها می‌تواند تقریباً برای همه جذاب باشد. سعی کنید آنها را تازه بخورید، آنها را به سالاد اضافه کنید، یا آنها را در پروژه پخت بعدی خود بگنجانید.

منبع:www.health.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *