گروه موی چرب
شرکت سازنده شمیم طبیعت آرا
وب سایت www.adra.ir
حجم محصول ۲۰۰ میلی لیتر
جنسیت مصرف عمومی
نوع محفظه تیوپ

  • ایجاد ظاهری درخشان تر، پر حجم تر و خوش حالت تر
  • حاوی عصاره فلفل جهت تسریع گردش خون پوست سر
  • کاهش چربی و تنظیم ترشح غدد سبوم مو
  • افزایش ضخامت موهای نازک و ضعیف
  • تامین رطوبت مورد نیاز موی سر
  • تنظیم PH پوست سر
  • تقویت فولیکول مو

هر شخصی در زمان تولد در حدود صد تا صد و پنجاه هزار فولیکول مو بر روی سر خود دارد که تعداد آن ها ثابت است و پس از تولد اضافه نمی شود. جالب تر اینکه تعداد موها در افرادی با موی روشن (بلوند) نسبت به مو مشکی ها بیشتر است. اما آنچه باعث می شود موی آنها کمتر به نظر برسد نازک تر بودن تار مویشان است. اما تعداد موهای بدن مردان و زنان در مجموع به یک اندازه است و چیزی حدود ۵ میلیون است که از این تعداد حدود ۵۸۰ فولیکول در هر اینچ مربع ریش مردان دیده می شود. یکی دیگر از خصوصیت موهای ما ارتجاعی بودن آنست. موی خیس به اندازه نصف طولش کشیده و بلند میشود (به همین علت امروزه بسیاری از آرایشگران برای کم کردن درصد خطا ترجیح میدهند موی خشک را کوتاه کنند تا قیچی آنها ناخواسته اندازه موها را کوتاه نکند). جنس مو، رنگ، صافی یا مجعد بودن آن، ضخامت و ... همه بستگی به ژنی دارد که به ارث برده اید.

این تارهای زیبایی بخش در همه جای بدن به جز کف دست و کف پا رشد می کنند اما برخی از موارد آنقدر ظریف اند که غیر قابل تشخیص به نظر میرسند. در حالیکه برخی آنقدر خشن هستند که اجبارا با روشهای مختلف آنها را از بین میبریم. اینکه مردان پر موتر به نظر می رسند به علت هورمون های مردانه «تستوسترون» است که بر روی فولیکول تأثیر میگذارد و تولید موهای سیاه تر، ضخیم تر و بلندتر میکند. هر فولیکول مو شامل یک ریشه موست که شبکه خونی و عصبی خاص خود را دارد و وقتی که مو به سرعت رشد میکند، ریشه آن نخست با بافت های زنده که پیاز مو نام دارد احاطه میشود. نزدیک قسمت بالایی هر فولیکول نیز ۵-۳ غده چربی وجود دارد که ترشح کننده چربی بوده و مسوولیت چرب نگه داشتن پوست سر و از طرفی سالم نگه داشتن مو را برعهده دارند.

کف سر و ساقه مو را با مقدار مناسبی از شامپو به مدت ۳ الی ۵ دقیقه ماساژ دهید، سپس به آرامی آبکشی نمایید و در صورت لزوم تکرار نمایید.