گروه انواع مو
شرکت سازنده پارس حیان
وب سایت www.parshayan.com
حجم محصول 200 گرم
جنسیت مصرف عمومی
نوع محفظه بطری پلاستیکی

  • حاوی ژل آلوئه ورا، عصاره کالاندولا، هیالورونیک اسید، سدیم و پروتئین ابریشم
  • تسکین و التیام پوست و کف سر حساس
  • فاقد مواد صابونی، رنگ و پارابن ها
  • تامین رطوبت مورد نیاز پوست و کف سر
  • جلوگیری از خشکی و کشیدگی پوست
  • دارای PH فیزیولوژیک

سلولهای پوست سر بطور طبیعی به وسیله پوسته های شاخی یعنی به وسیله کراتین متراكم و همچنین به وسیله پرده نازکی از ترشحات چربی، از صدمات خارجی محفوظ می مانند. غدد ترشح کننده چربی و عرق، با ترشحات خود این پرده ی محافظت کننده را در سطح پوست به وجود می آورند... خاصیت ارتجاعی و نرمی كراتين، وابسته به میزان آب موجود در آن است. وجود یک پرده نازک چربی در سطح پوست، مانع از تبخیر آب و خشک شدن کراتین می شود. به عبارت دیگر کاهش ترشحات چربی در سطح پوست باعث تبخیر آب و خشکي «کراتین» می گردد. بطور مثال مواد پاک کننده (Detergents)، باعث برداشته شدن چربی از کراتین می شوند و از این رو تماس مفرط آنها با پوست موجب خشک شدن و ترک خوردن طبقه شاخی میگردند.

عواملی که چربي کراتین را از بین می برند می توانند زمینه را برای ایجاد التهاب تماسی پوست فراهم آورند... موادی که باعث التهاب یا از هم گسیختگی مکانیکی یا شیمیایی در کراتین یا در لایه شاخی پوست می شوند، مواد محرک نامیده می شوند. عواملی که پرده نازک چربی در سطح پوست را از بین می برند، از قبیل صابون، شامپو و سایر شوینده ها اگر در طی دوره ای کوتاه بطور مکرر در تماس با پوست قرار گیرند، موجب خشکی، قرمزی، ترک و تحریک آن می گردند. این نوع التهاب تحریکی پوست، ارتباطی با واکنش حساسیتی یا آلرژی پوست ندارد و در همه افراد می تواند ایجاد شود. اما آسیب پذیری افراد مختلف در مقابل آن، بسیار متفاوت است. به این معنی که این نوع التهاب در افرادی که بطور ارثی دارای پوست بسیار خشک هستند یا در افراد مسن که فعالیت غده های ترشح کننده چربی در پوست آنها کاهش یافته، بیشتر دیده می شود. از این رو تحریک پوست در افراد سالمند ممکن است به علت عادت به شستشوی مکرر که در جوانی برایشان بی ضرر بوده، حاصل شود.

مقدار کافی از شامپو را بر روی مو، کف سر و پوست بدن مالیده و تا حصول کف مناسب به آرامی ماساژ دهید. کف حاصله را به مدت 2 دقیقه بر روی پوست و کف سر نگاهداشته سپس به دقت و آرامی آبکشی نمایید.و در صورت تمایل عمل شستشو را تکرار نمایید.