گروه ضد شوره و خارش
شرکت سازنده شمیم طبیعت آرا
وب سایت www.adra.ir
حجم محصول 200 میلی لیتر
جنسیت مصرف عمومی
نوع محفظه تیوپ

  • اکسیژن رسانی به پوست سر در جهت تسکین خارش و حساسیت
  • حاوی عصاره نعنا جهت خنک کنندگی و شادابی پوست سر
  • حاوی اکتیو کلیمبازول جهت رفع شوره سر
  • رطوبت رسانی و افزایش حالت پذیری مو
  • رفع بوی بد ناشی از شوره سر
  • حاوی عصاره آلوئه ورا و فلفل
  • تنظیم PH پوست سر

شوره سر، علت میکرو ارگانیسمی و نیز قارچی داشته و همچنین عواملی مانند اختلالات هورمونی، متابولیسم چربیها ،نوع تغذیه و غیره در ایجاد شوره سر موثرند. در شرکتهای سازنده شامپوهای ضد شوره میکروبیولوژیست ها به دقت مشغول رشد دادن قارچهایی هستند که از پوسته های ریز سر به وجود آمده اند. هدف آنها این است که بفهمند این قارچها روی چه موادی بهتر رشد میکنند. اگر آنها این مطلب را بفهمند و بتوانند تغيير مختصری در این مواد که روی پوست سر وجود دارند، ایجاد کنند، درمان شوره سر را کشف کرده اند. دو گونه از قارچها هستند که باعث شوره سر می شوند: «مالاسزيا وستریکتا» و «مالاسزيا گلوبوسا». تنها علتی که باعث شده است همه فکر کنند «مالاسزيا فورفور» عامل شوره سر است ، اینست که این قارچ روی محیطهای کشت رشد میکنند؛ اما دو گونه دیگر، حساستر از آن هستند که روی چربیهای حیوانات یا گیاهی رشد کنند و برای رشد، حتما نیاز به چربی پوست انسان دارند.

قارچها ابتدا روی پوست سر ساکن می شوند و بعد روی چربی موجود بر پوست سر قرار می گیرند. آنها این چربیها را به اسیدها چرب دلخواه خودشان تجزیه می کنند و حتی موادی را که مانع و مزاحم رشد آنهاست از بین می برند. همه اینها دست به دست هم میدهند و باعث تقسيم سريع تر سلولهای پوست سر و در نتیجه ایجاد شوره سر میشوند. قارچها روی پوست سر بسیاری افراد وجود دارند، اما همه این افراد به شوره سر مبتلا نیستند. شوره سر در افراد مختلف ، شدتهای مختلفی دارد و این هم دلیل دیگری است بر این که در سر برخی از افراد عاملی وجود دارد که باعث میشود یکی همواره از شوره سر گله و شکایت داشته باشد و دیگری اصلا سرش شوره نزند. حتی در یک فرد هم این میزان شوره سر در زمانهای مختلف تفاوت دارد. ممکن است شما از شوره سرخلاص شوید و تا ماهها و سالهای بعد گرفتار آن نشوید. بنابراین شوره ی سر قابل پیش بینی نیست. در حال حاضر، فقط قارچها مسوول ایجاد شوره سر به حساب نمی آیند. التهاب پوست هم نکته ای مهم است.

کف سر و ساقه مو را با مقدار مناسبی از شامپو به مدت ۳ الی ۵ دقیقه ماساژ دهید، سپس به آرامی آبکشی نمایید و در صورت لزوم تکرار نمایید.