گروه انواع مو
شرکت سازنده شمیم طبیعت آرا
وب سایت www.adra.ir
حجم محصول ۲۰۰ میلی لیتر
جنسیت مصرف عمومی
نوع محفظه تیوپ

  • تامین رطوبت مورد نیاز مو و افزایش حالت پذیری
  • تقویت کننده و ترمیم کننده موهای آسیب دیده
  • حاوی پروتئین هیدرولیز شده جوانه گندم
  • تنظیم PH پوست سر
  • درخشان کننده مو
  • محافظ پوست سر

هر تار موی سر شما یک چرخه زندگی دارد که شامل ۳ مرحله است مرحله ی رشد ، مرحله ی استراحت ، مرحله ی ایجاد موهای جدید . موی انسان از کراتین یعنی پروتئینی که در ساختار ناخن ها و دیگر لایه های خارجی پوست وجود دارد تشکیل یافته است. رشد موهای انسان توسط فولیکول مو صورت می گیرد که در ناحیه ی زیرین پوست سر قرار دارد. رگ های خونی که فولیکول مو را احاطه کرده اند وظیفه ی تغذیه و غذا رسانی به ریشه ی موها را بر عهده دارند. پایه ی اصلی فولیکول مو همانا Papilla است که در آن موها رشد و نمو می نمایند. پاپیلا به واسطه ی جریان خون در رگهای خونی تغذیه می گردد و از این طریق فرآیند رشد موها صورت می گیرد. هورمون رشد مردانه با عنوان آندروژن فرآیند رشد موها را چه در زنان و چه در مردان تعادل می بخشد. رشد موهای پوست سربه طور مستقیم به سطح ترشح هورمون آندروژن سیستیک ندارد بلکه به میزان ترشح مشتقات هورمون تستوسترون با عنوان دی هیدرو تستوسترون وابسته است. محققین و متخصصین پوست بر این باورند که هر فرد بالغ با ۱۰۰ هزار فولیکول فعال مو و میانگین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار موی پوست سر متولد می گردد.

تعداد فولیکول موها هیچ گاه افزایش نمی یابد. در حقیقت تعداد فولیکول ها به طور معمول تا میزان ۵۰ درصد تا سن ۶۰سالگی کاهش میابد. ساقه ی مو که بخش قابل مشاهده ی مو میباشد توسط فولیکول مو تولید و رشد می یابد. فولیکول مو توده ای از سلولهایی است که حبابی بر گرد ریشه موهای سر تشکیل می دهد. یک فولیکول سالم مو می تواند یک موی ضخیم، سالم و شاداب را تولید کند. هر موی سالم نیز به طور متوسط روزانه در حدود ۳۰ میلی متر ( ۱/ ۷۲ اینچ) با ۲ / ۵ سانتی متر (۱ اینچ) در ماه رشد میکند.

کف سر و ساقه مو را با مقدار مناسبی از شامپو به مدت ۳ الی ۵ دقیقه ماساژ دهید، سپس به آرامی آبکشی نمایید و در صورت لزوم تکرار نمایید.