10% تخفیف برای خرید اولی‌ها با کد تخفیف daru10

10% تخفیف برای خرید اولی‌ها با کد تخفیف daru10

تخفیف خرید مکمل

پرتخفیف‌ها

قیمت اصلی 81,400 تومان بود.قیمت فعلی 33,000 تومان است.

قیمت اصلی 87,000 تومان بود.قیمت فعلی 35,000 تومان است.

قیمت اصلی 592,000 تومان بود.قیمت فعلی 380,000 تومان است.1 بسته

قیمت اصلی 88,000 تومان بود.قیمت فعلی 45,000 تومان است.

قیمت اصلی 561,000 تومان بود.قیمت فعلی 490,000 تومان است.

قیمت اصلی 154,000 تومان بود.قیمت فعلی 89,000 تومان است.

nist

هر آنچه باید در مورد آلرژی بدانید.

فهرست این دارومگ

آلرژی

آلرژی یک پاسخ سیستم ایمنی به یک ماده خارجی است که معمولاً برای بدن شما مضر نیست. این مواد خارجی آلرژن نامیده می شوند. آنها می توانند شامل غذاهای خاص، گرده گل یا شوره حیوانات خانگی باشند.

وظیفه سیستم ایمنی شما این است که با مبارزه با پاتوژن های مضر شما را سالم نگه دارد. این کار را با حمله به هر چیزی که فکر می کند بدن شما را در معرض خطر قرار می دهد انجام می دهد. بسته به آلرژن، این پاسخ ممکن است شامل التهاب، عطسه یا مجموعه ای از علائم دیگر باشد.

سیستم ایمنی بدن شما به طور معمول با محیط شما سازگار می شود. به عنوان مثال، وقتی بدن شما با چیزی مانند شوره حیوانات خانگی مواجه می شود، باید متوجه شود که بی ضرر است. در افراد مبتلا به آلرژی به شوره، سیستم ایمنی آن را به عنوان یک مهاجم خارجی که بدن را تهدید می کند درک می کند و به آن حمله می کند.

آلرژی شایع است. چندین روش درمانی می تواند به شما در جلوگیری از علائم کمک کند.

علائم آلرژی

 

30168 scaled 1

علائمی که به دلیل آلرژی تجربه می کنید، نتیجه چندین عامل است. این موارد شامل نوع آلرژی شما و شدت آلرژی است.

اگر قبل از یک پاسخ آلرژیک مورد انتظار دارو مصرف کنید، ممکن است هنوز برخی از این علائم را تجربه کنید، اما ممکن است کاهش یابد.

برای آلرژی غذایی

حساسیت غذایی می تواند باعث تورم، کهیر، حالت تهوع، خستگی و موارد دیگر شود. ممکن است مدتی طول بکشد تا فرد متوجه شود که به غذایی آلرژی دارد. اگر بعد از غذا واکنش جدی نشان دادید و مطمئن نیستید که چرا، فوراً به پزشک متخصص مراجعه کنید. آنها می توانند علت دقیق واکنش شما را پیدا کنند یا شما را به متخصص ارجاع دهند.

برای آلرژی های فصلی

علائم تب یونجه می تواند سرماخوردگی را تقلید کند. آنها شامل احتقان، آبریزش بینی و چشم های متورم هستند. اغلب اوقات، می توانید این علائم را در خانه با استفاده از درمان های بدون نسخه کنترل کنید. اگر علائم شما غیر قابل کنترل شد به پزشک مراجعه کنید.

 

برای آلرژی های شدید

آلرژی شدید می تواند ایجاد کندآنافیلاکسی. این یک اورژانس تهدید کننده زندگی است که می تواند منجر به مشکلات تنفسی، سبکی سر و از دست دادن هوشیاری شود. اگر پس از تماس با یک آلرژن احتمالی، این علائم را تجربه کردید، فوراً به دنبال کمک پزشکی باشید.

علائم و نشانه های واکنش آلرژیک در هر فردی متفاوت است.درباره علائم آلرژی و عواملی که ممکن است باعث آنها شود بیشتر بخوانید.

 

آلرژی روی پوست

 

6623 scaled 1

 

آلرژی پوستی ممکن است نشانه یا علامت یک آلرژی باشد. آنها همچنین ممکن است نتیجه مستقیم قرار گرفتن در معرض یک آلرژن باشند.

به عنوان مثال، خوردن غذایی که به آن حساسیت دارید می تواند علائم متعددی ایجاد کند. ممکن است احساس سوزن سوزن شدن در دهان و گلو داشته باشید. همچنین ممکن است دچار بثورات پوستی شوید.

درماتیت تماسی با این حال، نتیجه تماس مستقیم پوست شما با یک آلرژن است. اگر به چیزی که به آن حساسیت دارید، مانند یک محصول یا گیاه پاک کننده، دست بزنید، ممکن است این اتفاق بیفتد.

انواع حساسیت های پوستی عبارتند از:

 • بثورات.نواحی پوست تحریک شده، قرمز یا متورم هستند و می توانند دردناک یا خارش دار باشند.
 • اگزما.لکه های پوست ملتهب شدن و می تواند خارش و خونریزی کند.
 • درماتیت تماسی لکه های قرمز و خارش دار پوست تقریبا بلافاصله پس از تماس با یک آلرژن ایجاد می شود.
 • گلو درد.حلق یا گلو تحریک شده یا ملتهب است.
 • کندوها.قرمز، خارش وولتس برجسته اندازه ها و اشکال مختلف روی سطح پوست ایجاد می شود.
 • چشم های متورمچشم ها ممکن است آبریزش یا خارش داشته باشند و «پف کرده» به نظر برسند.
 • خارش.تحریک یا التهاب در پوست وجود دارد.
 • سوزش.التهاب پوست منجر به ناراحتی و احساس سوزش روی پوست می شود.

بثورات پوستی یکی از شایع ترین علائم حساسیت پوستی است.دریابید که چگونه بثورات را شناسایی کنید و چگونه آنها را درمان کنید.

علل آلرژی

 

8232 scaled 1

محققان دقیقاً مطمئن نیستند که چرا وقتی یک ماده خارجی به طور معمول بی ضرر وارد بدن می شود، سیستم ایمنی باعث واکنش آلرژیک می شود.

آلرژی یک جزء ژنتیکی دارد. این بدان معناست که والدین می توانند آنها را به فرزندان خود منتقل کنند. با این حال، تنها یک حساسیت عمومی به واکنش آلرژیک ژنتیکی است. آلرژی های خاص منتقل نمی شوند. به عنوان مثال، اگر مادر شما به صدف صدف دار آلرژی دارد، لزوماً به این معنی نیست که شما نیز به آن حساسیت خواهید داشت.

انواع رایج آلرژن ها عبارتند از:

 • محصولات حیوانی. این شاملشوره حیوانات خانگی، ضایعات کنه گرد و غبار و سوسک ها.
 • مواد مخدر.داروهای پنی سیلین و سولفا محرک های رایج هستند.
 • خوراکی ها.آلرژی به گندم، آجیل، شیر، صدف و تخم مرغ شایع است.
 • نیش حشرات.اینها شامل زنبورها، زنبورها و پشه ها هستند.
 • قالبهاگ های موجود در هوا از کپک می توانند باعث واکنش شوند.
 • گیاهان.گرده‌های علف‌ها، علف‌های هرز و درختان، و همچنین رزین گیاهانی مانند پیچک سمی و بلوط سمی، آلرژن‌های بسیار رایج گیاهی هستند.
 • سایر آلرژن هالاتکس که اغلب در دستکش‌ها و کاندوم‌های لاتکس یافت می‌شود و فلزاتی مانند نیکل نیز آلرژن‌های رایجی هستند.

آلرژی های فصلی که به عنوان تب یونجه نیز شناخته می شوند، از شایع ترین آلرژی ها هستند. اینها توسط گرده های آزاد شده توسط گیاهان ایجاد می شوند. آنها باعث میشوند:

 • خارش چشم
 • چشمان اشک آلود
 • آبریزش بینی
 • سرفه کردن

آلرژی های غذایی رایج تر می شوند.در مورد رایج ترین انواع آلرژی های غذایی و علائمی که ایجاد می کنند اطلاعات کسب کنید.

درمان های آلرژی

بهترین راه برای جلوگیری از آلرژی، دوری از هر چیزی است که باعث ایجاد واکنش می شود. اگر این امکان پذیر نیست، گزینه های درمانی در دسترس هستند.

دارو

درمان آلرژی اغلب شامل داروهایی مانند آنتی هیستامین ها برای کنترل علائم است. دارو می تواند بدون نسخه یا با نسخه باشد. آنچه پزشک شما توصیه می کند به شدت آلرژی شما بستگی دارد.

داروهای آلرژی عبارتند از:

 • آنتی هیستامین ها مانند دیفن هیدرامین (بنادریل)
 • کورتیکواستروئیدها
 • ستیریزین(Zyrtec)
 • لوراتادین (کلاریتین)
 • کرومولین سدیم(گاستروکروم)
 • ضد احتقان ها(عفرین، سوفدرین پی ای، سودافد)
 • اصلاح کننده های لکوترین(Singulair، Zyflo)

Singulair تنها در صورتی باید تجویز شود که هیچ گزینه درمانی مناسب دیگری وجود نداشته باشد. این به خاطر آن استخطر شما را افزایش می دهد منبع مطمئن تغییرات جدی رفتاری و خلقی، مانند افکار و اعمال خودکشی.

 

ایمونوتراپی

بسیاری از افراد ایمونوتراپی را انتخاب می کنند. این شامل چندین تزریق در طول چند سال است تا به بدن کمک کند تا به آلرژی شما عادت کند. ایمونوتراپی موفقیت آمیز می تواند از بازگشت علائم آلرژی جلوگیری کند.

اپی نفرین اورژانسی

اگر آلرژی شدید و تهدید کننده زندگی دارید، واکسن اپی نفرین اورژانسی داشته باشید. این واکسن تا رسیدن کمک پزشکی با واکنش های آلرژیک مقابله می کند. برندهای رایج این درمان عبارتند از EpiPen و Twinject.

برخی از پاسخ های آلرژیک یک اورژانس پزشکی هستند.با دانستن کمک های اولیه واکنش آلرژیک برای این شرایط اضطراری آماده شوید.

درمان های طبیعی برای آلرژی

زیاددرمان های طبیعی و مکمل ها به عنوان یک درمان و حتی راهی برای جلوگیری از آلرژی به بازار عرضه می شوند. قبل از امتحان آنها را با پزشک خود در میان بگذارید. برخی از درمان های طبیعی ممکن است در واقع حاوی سایر آلرژن ها باشند و علائم شما را بدتر کنند.

به عنوان مثال، برخی از چای های خشک شده از گل ها و گیاهانی استفاده می کنند که نزدیک به گیاهانی هستند که ممکن است باعث عطسه جدی شما شوند. همین امر در مورد اسانس ها نیز صادق است. برخی از افراد از این روغن ها برای تسکین علائم رایج آلرژی استفاده می کنند، اما روغن های ضروری همچنان حاوی موادی هستند که می توانند باعث آلرژی شوند.

هر نوع آلرژی دارای مجموعه ای از داروهای طبیعی است که ممکن است به سرعت بخشیدن به بهبودی کمک کند.همچنین گزینه های طبیعی برای آلرژی کودکان نیز وجود دارد.

آلرژی چگونه تشخیص داده می شود

پزشک شما می تواند آلرژی را به روش های مختلفی تشخیص دهد.

ابتدا پزشک در مورد علائم شما سوال می کند و یک معاینه فیزیکی انجام می دهد. آنها در مورد هر چیز غیرعادی که ممکن است اخیراً خورده باشید و موادی که ممکن است با آنها تماس داشته باشید می پرسند. به عنوان مثال، اگر در دستان خود راش دارید، ممکن است پزشک از شما بپرسد که آیا اخیراً دستکش لاتکس زده اید یا خیر.

در نهایت، آزمایش خون و آزمایش پوست می‌تواند آلرژن‌هایی را که پزشک شما مشکوک به داشتن آنها هستید تأیید یا تشخیص دهد.

آزمایش خون آلرژی

پزشک ممکن است آزمایش خون را تجویز کند. خون شما برای وجود آنتی بادی های ایجاد کننده آلرژی به نام ایمونوگلوبولین E (IgE) آزمایش می شود. اینها سلول هایی هستند که به آلرژن ها واکنش نشان می دهند. اگر پزشک شما نگران احتمال بروز یک واکنش آلرژیک شدید باشد، از آزمایش خون برای تأیید تشخیص استفاده می کند.

تست پوست

 

skin allergy reaction test arm scaled 1

 

همچنین ممکن است پزشک شما را برای آزمایش و درمان به متخصص آلرژی ارجاع دهد. تست پوستی یک نوع معمول تست آلرژی است که توسط متخصص آلرژی انجام می شود.

در طی این آزمایش، پوست شما با سوزن های کوچک حاوی آلرژن های بالقوه خراش یا خراشیده می شود. واکنش پوست شما مستند شده است. اگر به ماده خاصی حساسیت دارید، پوست شما قرمز و ملتهب می شود.

ممکن است برای تشخیص همه آلرژی های احتمالی شما به آزمایش های مختلفی نیاز باشد.برای درک بهتر نحوه عملکرد تست آلرژی از اینجا شروع کنید.

پیشگیری از علائم

هیچ راهی برای جلوگیری از آلرژی وجود ندارد. اما راه هایی برای جلوگیری از بروز علائم وجود دارد. بهترین راه برای جلوگیری از علائم آلرژی، اجتناب از آلرژن هایی است که آنها را تحریک می کنند.

اجتناب موثرترین راه برای پیشگیری از علائم آلرژی غذایی است. یک رژیم غذایی حذفی می تواند به شما کمک کند تا علت آلرژی خود را تعیین کنید تا بدانید چگونه از آنها اجتناب کنید. برای کمک به جلوگیری از آلرژی زاهای غذایی، برچسب مواد غذایی را به طور کامل بخوانید و در حین صرف ناهار خوری سوالات خود را بپرسید.

پیشگیری از آلرژی های فصلی، تماسی و سایر آلرژی ها به دانستن محل قرارگیری آلرژن ها و نحوه اجتناب از آنها بستگی دارد. برای مثال، اگر به گرد و غبار حساسیت دارید، می توانید با نصب فیلترهای هوای مناسب در خانه، تمیز کردن حرفه ای مجاری هوا و گردگیری منظم خانه، علائم را کاهش دهید.

تست آلرژی مناسب می تواند به شما کمک کند محرک های دقیق خود را مشخص کنید، که اجتناب از آنها را آسان تر می کند.این نکات دیگر همچنین می تواند به شما در جلوگیری از واکنش های آلرژیک خطرناک کمک کند.

عوارض آلرژی

در حالی که ممکن است آلرژی را آن بوییدن و عطسه های مزاحم تصور کنید که در هر فصل جدید اتفاق می افتد، برخی از این واکنش های آلرژیک در واقع می توانند تهدید کننده زندگی باشند.

به عنوان مثال، آنافیلاکسی یک واکنش جدی به قرار گرفتن در معرض آلرژن ها است. بیشتر مردم آنافیلاکسی را با غذا مرتبط می‌دانند، اما هر آلرژنی می‌تواند باعث بروز علائم زیر شود:

 • مجاری تنفسی به طور ناگهانی تنگ شده است
 • افزایش ضربان قلب
 • تورم احتمالی زبان و دهان

علائم آلرژی می تواند عوارض زیادی ایجاد کند. پزشک شما می تواند به تعیین علت علائم شما و همچنین تفاوت بین حساسیت و آلرژی کامل کمک کند. پزشک همچنین می تواند به شما یاد دهد که چگونه علائم آلرژی خود را مدیریت کنید تا بتوانید از بدترین عوارض جلوگیری کنید.

 

آسم و آلرژی

آسم یک بیماری شایع تنفسی است. تنفس را سخت‌تر می‌کند و می‌تواند راه‌های هوا را در ریه‌های شما تنگ کند.

آسم ارتباط نزدیکی با آلرژی دارد. در واقع، آلرژی ها می توانند آسم موجود را بدتر کنند. همچنین می تواند باعث ایجاد آسم در فردی شود که هرگز این بیماری را نداشته است.

وقتی این شرایط با هم اتفاق می‌افتد، وضعیتی به نام آسم ناشی از آلرژی یا آسم آلرژیک است. آسم آلرژیک بر روی60 درصد بنیاد آلرژی و آسم آمریکا از بین افرادی که آسم در ایالات متحده دارند تخمین می زند.

بسیاری از افراد مبتلا به آلرژی ممکن است به آسم مبتلا شوند.در اینجا نحوه تشخیص اینکه آیا برای شما اتفاق می افتد آمده است.

آلرژی در مقابل سرماخوردگی

آبریزش بینی، عطسه و سرفه از علائم شایع آلرژی هستند. آنها همچنین علائم رایج سرماخوردگی و عفونت سینوسی هستند. در واقع، رمزگشایی بین علائم گاهی اوقات عمومی می تواند دشوار باشد.

با این حال، علائم و نشانه های اضافی این شرایط ممکن است به شما کمک کند بین این سه تمایز قائل شوید. به عنوان مثال، آلرژی می تواند باعث بثورات پوستی و خارش چشم شود. سرماخوردگی می تواند منجر به بدن درد و حتی تب شود. عفونت سینوسی معمولا ترشحات غلیظ و زرد رنگی از بینی شما ایجاد می کند.

آلرژی می تواند سیستم ایمنی بدن شما را برای مدت طولانی تحت تاثیر قرار دهد. هنگامی که سیستم ایمنی بدن به خطر بیفتد، احتمال ابتلا به ویروس هایی که با آنها در تماس هستید را افزایش می دهد. این شامل ویروسی است که باعث سرماخوردگی می شود.

به نوبه خود، داشتن آلرژی در واقع خطر ابتلا به سرماخوردگی بیشتر را افزایش می دهد.با این نمودار مفید تفاوت بین دو حالت رایج را شناسایی کنید.

سرفه آلرژیک

تب یونجه می تواند علائمی مانند عطسه، سرفه و سرفه های مداوم و سرسخت ایجاد کند. این نتیجه واکنش بیش از حد بدن شما به آلرژن ها است. مسری نیست، اما می تواند بدبخت باشد.

برخلاف سرفه مزمن، سرفه ناشی از آلرژی و تب یونجه موقتی است. شما ممکن است علائم این آلرژی فصلی را فقط در زمان های خاصی از سال تجربه کنید، زمانی که گیاهان برای اولین بار شکوفا می شوند.

علاوه بر این، آلرژی های فصلی می تواند باعث آسم شود و آسم می تواند باعث سرفه شود. هنگامی که یک فرد مبتلا به آلرژی های فصلی رایج در معرض یک آلرژن قرار می گیرد، تنگ شدن راه های هوایی می تواند منجر به سرفه شود. تنگی نفس و سفت شدن قفسه سینه نیز ممکن است رخ دهد.دریابید که چرا سرفه های تب یونجه معمولاً در شب بدتر می شوند و برای کاهش آن چه کاری می توانید انجام دهید.

 

آلرژی و برونشیت

 

v871 aum 20 scaled 1

ویروس ها یا باکتری ها می توانند باعث برونشیت شوند یا می توانند نتیجه آلرژی باشند. نوع اول،برونشیت حاد، معمولاً پس از چند روز یا چند هفته به پایان می رسد.برونشیت مزمن با این حال، می‌تواند ماه‌ها و احتمالاً بیشتر باقی بماند. همچنین ممکن است اغلب برگردد.

قرار گرفتن در معرض آلرژن های رایج شایع ترین علت برونشیت مزمن است. این آلرژن ها عبارتند از:

 • دود سیگار
 • آلودگی هوا
 • گرد و خاک
 • گرده
 • دودهای شیمیایی

برخلاف آلرژی های فصلی، بسیاری از این آلرژن ها در محیط هایی مانند خانه ها یا اداره ها باقی می مانند. این می تواند برونشیت مزمن را پایدارتر کند و احتمال عود آن را بیشتر کند.

سرفه تنها علامت مشترک بین برونشیت مزمن و حاد است.سایر علائم برونشیت را بیاموزید تا بتوانید با وضوح بیشتری متوجه شوید که چه چیزی ممکن است داشته باشید.

آلرژی و نوزادان

امروزه آلرژی های پوستی در کودکان کوچکتر نسبت به چند دهه پیش شایع تر است. با این حال، حساسیت های پوستی با بزرگتر شدن کودکان کاهش می یابد. آلرژی های تنفسی و غذایی با افزایش سن کودکان شایع تر می شوند.

آلرژی های پوستی رایج در نوزادان عبارتند از:

 • اگزما.این یک بیماری التهابی پوستی است که باعث ایجاد بثورات قرمز و خارش می شود. این بثورات ممکن است به کندی ایجاد شوند اما پایدار باشند.
 • درماتیت تماسی آلرژیک.این نوع حساسیت پوستی به سرعت ظاهر می شود، اغلب بلافاصله پس از تماس کودک شما با محرک. درماتیت تماسی جدی تر می تواند به تاول های دردناک تبدیل شود و باعث ترک خوردن پوست شود.
 • کندوها.کهیر برجستگی های قرمز رنگ یا نواحی برجسته پوست است که پس از قرار گرفتن در معرض یک آلرژن ایجاد می شود. آنها پوسته پوسته نمی شوند و ترک نمی خورند، اما خارش کهیر ممکن است باعث خونریزی پوست شود.

بثورات غیرمعمول یا کهیر روی بدن نوزاد ممکن است شما را نگران کند.درک تفاوت در نوع آلرژی پوستی که معمولاً نوزادان تجربه می کنند می تواند به شما کمک کند درمان بهتری پیدا کنید

زندگی با آلرژی

آلرژی شایع است و عواقب تهدید کننده زندگی برای اکثر افراد ندارد. افرادی که در معرض خطر آنافیلاکسی هستند می توانند یاد بگیرند که چگونه آلرژی خود را مدیریت کنند و در شرایط اضطراری چه کاری انجام دهند.

اکثر آلرژی ها با اجتناب، داروها و تغییر شیوه زندگی قابل کنترل هستند. کار با پزشک یا متخصص آلرژی می تواند به کاهش هر گونه عارضه مهم کمک کند و زندگی را لذت بخش تر کند.

 

برای خرید و آشنایی بیشتر با مکمل های ضدآلرژی به سایت دارونت مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

منبع:

https://www.healthline.com/health/allergies

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.