10% تخفیف برای خرید اولی‌ها با کد تخفیف daru10

10% تخفیف برای خرید اولی‌ها با کد تخفیف daru10

تخفیف خرید مکمل

پرتخفیف‌ها

قیمت اصلی 81,400 تومان بود.قیمت فعلی 33,000 تومان است.

قیمت اصلی 87,000 تومان بود.قیمت فعلی 35,000 تومان است.

قیمت اصلی 592,000 تومان بود.قیمت فعلی 380,000 تومان است.1 بسته

قیمت اصلی 88,000 تومان بود.قیمت فعلی 45,000 تومان است.

قیمت اصلی 561,000 تومان بود.قیمت فعلی 490,000 تومان است.

قیمت اصلی 154,000 تومان بود.قیمت فعلی 89,000 تومان است.

nist

18 علت ریزش مو و آنچه می توانید در مورد آن انجام دهید

فهرست این دارومگ

علل ریزش مو

نازک شدن موها، ریزش مو و ریزش مو همه افراد را تحت تاثیر قرار می دهد و این کم و بیش نیست تضعیف کننده روحیه دلایل مختلفی پشت ریزش مو وجود دارد- علل آن از کمبود ویتامین گرفته تا مصرف بیش از حد ویتامین A تا بیماری های زمینه ای مزمن را شامل می شود.

خوشبختانه راه های زیادی برای این کار وجود دارددرمان ریزش مو، بسته به علت. در اینجا 18 دلیل وجود دارد که چرا ممکن است موهای کمتری روی سر خود مشاهده کنید – و چه کاری می توانید در مورد آن انجام دهید.

سن

 

upset bearded man wearing white shirt touching his head being frustrated standing blue wall

این غیر عمول نیست که افراد با افزایش سن، شاهد ریزش مو یا نازک شدن موها باشند.

اگر ریزش موی مرتبط با افزایش سن دارید، می‌توانید از روش‌های آرایشی مانند پوشش مو یا مدل مو برای پوشاندن لکه‌های نازک استفاده کنید.

همچنین ترفندهای زیادی برای جلوگیری از شکستگی مو و راه هایی وجود دارد که با افزایش سن، موهایتان را درخشان و سالم نگه دارید. با این حال، مواردی که باید از آنها اجتناب شود شامل اقداماتی مانند: 4

 • عدم استفاده از محصولات مراقبت از مو که برای نوع موهای شما طراحی شده اند
 • استفاده بیش از حد از ابزارهای حرارتی مانند سشوار و اتوی فر
 • کشیدن در حالی که موهای خود را شانه می کنید یا برس می زنید
 • استفاده از مدل مویی که موهای شما را می کشد

آلوپسی آره آتا

آلوپسی آره آتا یک بیماری پوستی خودایمنی رایج است که باعث ریزش مو در پوست سر و سایر نقاط بدن می شود. افراد در هر سن، جنس یا گروه قومی می توانندشرایط را توسعه دهد. انواع مختلفی از وجود داردآلوپسی آره آتا- و همه منجر به نوعی ریزش مو می شود

هیچ راهی برای پیش‌بینی میزان بازگشت مو وجود ندارد. با این حال، گزینه‌های درمانی مختلفی برای آلوپسی آره‌آتا، مانند درمان‌های موضعی، داروهای خوراکی یا تزریقی، و درمان با اشعه ماوراء بنفش وجود دارد.

استروئیدهای آنابولیک

اگر استروئیدهای آنابولیک مصرف کنید – نوعی که برخی از ورزشکاران از آن برای حجیم کردن عضله استفاده می کنند – ممکن است موهای خود را از دست بدهید. وقتی فردی استروئید مصرف می کند، این مواد می توانند بر هورمون های تنظیم کننده رشد مو تأثیر بگذارند

تغییر هورمون ها

محققان توضیح دادند که شروع یا قطع قرص های ضد بارداری و یائسگی پایدار ممکن است منجر به ریزش مو شود. این به دلیل تغییر در تعادل هورمونی است که در طول آن رویدادها رخ می دهد

اگر نسخه جدید منجر به عوارض جانبی مانند ریزش مو شود، در مورد سایر انواع کنترل بارداری با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی صحبت کنید.

شیمی درمانی

 

برخی از داروهایی که برای غلبه بر سرطان استفاده می شوند می توانند باعث ریزش موهای شما شوند. با این حال، زمانی که شیمی درمانی متوقف شود، موهای شما دوباره رشد خواهند کرد. می تواند با بافت متفاوتی بازگردد – شاید فرفری زمانی که قبلا صاف بود – یا رنگی متفاوت.

کشیدن اجباری مو

 

crying looking up middle aged bald man wearing pink t shirt grabbed head

تریکوتیلومانیا یک اختلال کنترل تکانشی است که باعث می شود افراد به طور اجباری موهای خود را بیرون بیاورند. این بیماری اغلب قبل از 17 سالگی شروع می شود و در زنان چهار برابر مردان شایع است

بازی و کشیدن مداوم می تواند موهای سر شما را از بین ببرد. با این حال، درمان هایی وجود دارد که ممکن است برای تریکوتیلومانیا مفید باشد. برخی از داروهای ضد افسردگی ممکن است موثر باشند، و درمان اصلاح رفتار گزینه دیگری است

طاسی با الگوی زنانه و مردانه

 

ممکن است قبلاً در مورد طاسی با الگوی مردانه بدانید. این یک نوع ریزش مو است که در اثر ترکیبی از ژن ها و هورمون های جنسی مردانه ایجاد می شودمو عقب می نشیند در شقیقه ها، یک خط موی شکل M باقی می ماند.

همچنین ریزش موی مرتبط با هورمون برای زنان یا طاسی با الگوی زنانه وجود دارد. ریزش مو زمانی اتفاق می‌افتد که فولیکول مو در طول زمان آنقدر کوچک می‌شود که موهای جدید رشد نمی‌کند.

علائم طاسی با الگوی زنانه شامل گشاد شدن قسمت مرکزی مو و گاهی اوقات موهای زبرتر روی صورت است. اغلب، این نوع ریزش مو می تواند ژنتیکی باشد.

روگین (ماینوکسیدیل) تنها درمان مورد تایید FDA برای ریزش موی زنانه و مردانه است.13 روگین بدون نسخه در دسترس است اما قبل از استفاده با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی صحبت کنید. مانند همه داروها، روگین می تواند عوارض جانبی ناخواسته ای ایجاد کند.

اگر این کار موثر نبود، یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی ممکن است داروهای خوراکی مانند پروپشیا (فیناستراید) را تجویز کند که می تواند ریزش مو را متوقف کند. جراحی برای پیوند یا پیوند مو نیز گزینه‌هایی هستند.

 

سطوح پایین آهن

کمبود آهن یک علت بالقوه ریزش موی ناخواسته است. کم خونی ناشی از فقر آهن زمانی رخ می دهد که آهن کافی در بدن نداشته باشید. علائم شامل خستگی، خستگی، تنگی نفس، یا درد قفسه سینه است

برای کمک به رفع کمبود آهن، یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی ممکن است مکمل های آهن یا سایر انتخاب های سبک زندگی سالم را پیشنهاد کند. اینها ممکن است شامل افزایش مصرف غذاهای غنی از آهن و ویتامین C باشد

لوپوس

ل وپوسیک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی به سلول ها و بافت های سالم بدن حمله می کند. مفاصل، پوست، کلیه ها، قلب، ریه ها، رگ های خونی و مغز را تحت تاثیر قرار می دهد

ریزش مو یکی از عوارض شایع لوپوس است. در بیماری لوپوس، اسکار روی پوست سر در طول ریزش مو ممکن است در برخی موارد از رشد مجدد موها جلوگیری کند.

اگر ریزش مو را تجربه می کنید، همیشه عاقلانه است که قبل از اینکه هر گونه درمانی (مانند روگین) را به تنهایی امتحان کنید، با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی صحبت کنید.

داروها

 

spoons with pills

کلاس های دارویی مختلف ممکن است باعث ریزش مو شوند. آنها شامل داروهایی مانند:

 • داروهای ضد افسردگی
 • رقیق کننده های خون و داروهای فشار خون
 • متوترکسات، برای بیماری های روماتیسمی و برخی از بیماری های پوستی
 • لیتیوم، برای اختلال دوقطبی
 • داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) مانند ایبوپروفن

اگر یک ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی تشخیص داد که یک یا چند داروی شما باعث ریزش مو می‌شود، با او در مورد کاهش دوز یا تعویض داروی دیگر صحبت کنید.

استایل بیش از حد

حالت دادن شدید و درمان های مو می تواند باعث ریزش موهای شما شود. نمونه هایی از حالت دادن شدید عبارتند از:

 • شل کننده های شیمیایی برای صاف کردن موهای شما
 • ردیف های ذرت
 • بافت مو
 • درمان با روغن داغ
 • قیطان های تنگ
 • هر نوع ماده شیمیایی خشن یا حرارت بالا

از آنجایی که این اقدامات روی ریشه مو تاثیر می گذارد، ممکن است موهای شما دوباره رشد نکنند.

علاوه بر اجتناب از این سبک ها و درمان ها، پس از شامپو کردن و خشک کردن موهای خود از نرم کننده استفاده کنید. علاوه بر این، زمان تماس اتو فر کننده با موهای خود را محدود کنید و از محصولات گرما محور حداکثر یک بار در هفته استفاده کنید.

سندرم تخمدان پلی کیستیک

سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) وضعیتی مبتنی بر عدم تعادل هورمونی است. عدم تعادل هورمونی تا حدی به دلیل آندروژن اضافی، یک هورمون جنسی است. این بیش از حد می تواند منجر به عوارض جانبی فیزیکی شود، از جملهریز ش موبه صورت نازک شدن مو.

زیرا در موارد آندروژن بیش از حد وجود داردPCOS، این افراد ممکن است موهای بیشتری را در صورت و بدن تجربه کنند. سایر علائم PCOS عبارتند از:

 • تغییرات در چرخه قاعدگی
 • خطر ابتلا به دیابت بیشتر است
 • ناباروری
 • کیست های تخمدان
 • افزایش وزن

درمان PCOS می تواند عدم تعادل هورمونی را اصلاح کند و به معکوس کردن برخی از این تغییرات کمک کند. درمان‌ها شامل کنترل وزن و قرص‌های ضدبارداری بالقوه، و همچنین درمان خاص برای مقابله با خطر ناباروری یا دیابت است.

بارداری

Role of Ultrasound in Pregnancy scaled.jpg

بارداری یکی از انواع استرس های فیزیکی است که می تواند همراه با هورمون ها باعث ریزش مو شود. ریزش موی مرتبط با بارداری بیشتر پس از زایمان دیده می شود تا در دوران بارداری. اگر بعد از بارداری دچار ریزش مو شدید، مطمئن باشید که موهای شما دوباره رشد خواهند کرد. فقط ممکن است مدتی طول بکشد—از چند ماه تا چند سال

کمبود پروتئین

داشتن پروتئین بسیار کم در رژیم غذایی می تواند منجر به ریزش موی ناخواسته شود. همچنین ممکن است به این دلیل باشد که افرادی که رژیم می گیرند ممکن است مقداری ریزش مو را گزارش کنند.

شما به راحتی می توانیدپروتئین بیشتری اضافه کنیدبا گنجاندن بیشتر تخم مرغ، مرغ، لوبیا و ماست در برنامه غذایی روزانه خود به رژیم غذایی خود بپردازید.

استرس یا بیماری

استرس یا بیماری می تواند باعث ریزش مو شود. این فرآیندی است که به آن معروف استتلوژن افلوویوم، یا ریزش بیش از حد مو ناشی از استرس.3

در حالی که محدود کردن استرس می تواند به جلوگیری از ریزش مو کمک کند – این همیشه آسان نیست. اگر دچار ریزش مو شدید، با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی تماس بگیرید. اگر یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی تشخیص دهد که ریزش موی شما مربوط به استرس است، ممکن است ماینوکسیدیل را توصیه کند.

یک وضعیت تیروئید

 

25579669 endocrinology set 1 scaled 1

بیماری های تیروئید – مانند پرکاری تیروئید و کم کاری تیروئید – می تواند باعث مشکلات موی مختلفی شود. این موارد عبارتند از: 23

 • موهای کمتر در سایر قسمت های بدن
 • موهای نرم و لطیف با ریزش زیاد
 • ابروهای نازک یا از دست رفته، عمدتاً در لبه بیرونی ابرو
 • نازک شدن مو

بهترین گزینه این است که با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی در مورد احتمالات درمان صحبت کنید. معمولاً ابتدا درمان علت زمینه ای برای درمان سایر مشکلات مرتبط ضروری است.

ویتامین A بیش از حد

کمبود ویتامین ها مانندبیوتینو ویتامین های D و B7 می توانند باعث ریزش مو شوند. با این حال، مصرف بیش از حد مکمل ها یا داروهای حاوی ویتامین A نیز می تواند باعث ریزش مو شود

مقدار توصیه شده روزانه برای ویتامین A 5000 واحد بین المللی (IU) برای بزرگسالان و کودکان بالای چهار سال است.24 مکمل ها می توانند حاوی 2500 تا 10000 واحد بین المللی باشند. بیشتر از این، ممکن است خطر افتادن برخی رشته ها را داشته باشید.

خبر خوب این است که مصرف بیش از حد ویتامین A نیز یک علت برگشت پذیر ریزش مو است. هنگامی که ویتامین A اضافی متوقف شد، موها باید دوباره رشد طبیعی خود را شروع کنند.

مکمل های غذایی توسط FDA حداقل تنظیم می شوند و ممکن است برای شما مناسب باشند یا نباشند. اثرات مکمل ها از فردی به فرد دیگر متفاوت است و به متغیرهای زیادی از جمله نوع، دوز، دفعات استفاده و تداخل با داروهای فعلی بستگی دارد. لطفاً قبل از شروع هر گونه مکمل با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی یا داروساز خود صحبت کنید.

کاهش وزن

کاهش وزن می تواند منجر به نازک شدن موها شود. این ممکن است اتفاق بیفتد حتی اگر کاهش وزن در نهایت برای شما خوب باشد. کاهش وزن می تواند بدن شما را به طور غیر ضروری تحت فشار قرار دهد یا ممکن است منجر به کمبود ویتامین یا مواد معدنی شود

همچنین، ریزش مو و کاهش وزن قابل توجه نیز ممکن است از علائم یک اختلال خوردن مانند بی اشتهایی یا پرخوری عصبی باشد.

ریزش مو به دنبال کاهش وزن می تواند پس از نرمال شدن وزن و بازیابی نیازهای تغذیه ای بدن متوقف شود.

 

 

یک بررسی سریع

نازک شدن یا ریزش موهای شما می تواند عصبی و ناامید کننده باشد. برخی از دلایل ریزش مو عبارتند از: سن، استرس، بارداری و داروها. اگر دچار ریزش مو هستید، برای تعیین علت آن با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مشورت کنید.

 

 

 

منبع:www.health.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.